TRABZON ARAKLI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇEMİZDE 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ TÖRENLE KUTLANDI

İLÇEMİZDE 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ TÖRENLE KUTLANDI

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Programı,24 Kasım 2020  tarihinde Kaymakamlık tören alanında İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Rıza KESKİNSOY'un Atatürk Anıtına çelenk sunması ve akabinde İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. İlçemiz Kaymakamı Sayın Kürşad KARACA, Belediye Başkanı Recep ÇEBİ, İlçe Jandarma Komutanı Seyit ÖZKÖKSAL,İlçe Emniyet Müdürü Veli GÖÇMEN,İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Rıza KESKİNSOY,Şube Müdürümüz Veysi ATICI,Daire Amirleri,Okul/Kurum Müdürleri ve siyasi parti temsilcilerinin katılımıyla başlayan programda,İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Rıza KESKİNSOY günün anlam ve önemini belirten bir konuşma gerçekleştirdi.

         Sayın Kaymakamım, Sayın Belediye Başkanım, Sayın Kurum Amirlerimiz, Sayın Siyasi Partilerimizin Temsilcileri, Sayın Okul/Kurum Müdürlerimiz, Öğretmenlerimiz, Değerli Basın Mensuplarımız, Sevgili Öğrencilerimiz;

Bugün 24 Kasım Öğretmenler Günü. Öğretmenlik mesleğini, öğretmenin toplumdaki yerini ve önemini belirtmek, saygınlığını arttırmak, öğretmenler arasında sevgi, saygı ve dayanışma bağlarını kuvvetlendirmek, mesleğe yeni başlayan aday öğretmenlerin mesleğe kabul törenini gerçekleştirmek ve emekli öğretmenlerimizi saygı ile anmak, mesleğini icra ederken çeşitli saldırılara maruz kalarak şehid olmuş, dünya hayıtına veda edip ahirete göçmüş öğretmenlerimizi rahmet ve minnet ile anmak amacıyla, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün millet mektepleri başöğretmenliğini kabul ettiği 24 Kasım günü, 1981 yılından bu yana Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır.

Bu günü, tüm öğretmenlerimizin hizmetlerine karşılık, saygı ve sevgi ile anıldığı, öğretmen ve öğretmenlik mesleği ile ilgili farkındalığın oluştuğu güzel bir gün olarak değerlendirmekteyiz. Bu vesile ile bütün Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu olsun.

Sayın Kaymakamım, Protokolün Değerli Üyeleri,  

Pandemi koşullarının en sıkıntılı dönemlerini yaşadığımızdan, konuşmamı kısa kesmek istiyorum. Bu vesile ile, uzun yıllar boyunca İlçemizde eğitime emek vererek, 2019-2020 eğitim öğretim yılı içinde emekli olan, Müdürümüz Mehmet Çebi Abimize; öğretmenlerimiz, Ali İhsan Özgenç, Hasan Rizelioğlu'na ve benim de öğretmenim olduğundan ayrı bir hürmet ve saygı duyduğum, ilçemizde yüzlerce insanımızı güreş sporu ile tanıştıran ve onlarca başarılı güreşçiyi, sporcuyu Türk Sporuna kazandıran ve şimdi öğretmenlikten emekliliğe ayılan, güreş sporuna ömrünü vererek hâlâ bu faaliyeti aşkla devam ettiren Aydın Özkan Hocama saygı ve hürmetlerimi arz ediyorum. Bu eğitim öğretim yılında, aday öğretmenlik süreçlerini tamamlayarak öğretmenlik mesleğine başlayan, ilçemizde ve ülkemizde görev yapan bütün öğretmenlerimize, başarılarla dolu uzun bir meslek ömrü diliyorum.    

Öğretmen ve öğretmenlikle ilgili söylenecek her şeyi özetleyen, Devletimizin Kurucusu, Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, iki vecizesi ile sözlerimi tamamlıyorum.

"Dünyanın her tarafında öğretmenler, insan topluluğunun en özverili ve saygıdeğer unsurlarıdır."

"Öğretmenler; Yeni nesli, Cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcilerini, sizler yetiştireceksiniz ve yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır..."

Bu duygu ve düşünceler ile, başta Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, mesleği başında şehit düşen, Korona virüse yakalanarak hayatlarını kaybeden ve ebediyete  irtihal eden bütün öğretmenlerimize Allah'tan rahmet, hasta olan ve şifa bekleyen öğretmenlerimize Cenabı Allah'tan şifalar diliyorum. Emekli olan bütün öğretmenlerimize ve mesleklerini büyük bir özveri ile icra ederek, geleceğimiz olan çocuklarımızı yetiştiren, görevleri başındaki öğretmenlerimize sağlıklı, uzun ömürler diliyorum.

Katılımınızdan dolayı her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum

Saygı ve hürmetlerimle, arz ederim, açıklamalarında bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün konuşmasının ardından Araklı Belediye Başkanı Recep ÇEBİ ve İlçemiz Kaymakamı Sayın Kürşad KARACA 24 Kasım Öğretmenler Günü ile ilgili bir konuşma gerçekleştirdiler.

 

Göreve yeni başlayan öğretmenlerimizin yemin töreninin ardından 24 Kasım Öğretmenler Günü programı sona erdi.

24-11-202024-11-202024-11-202024-11-202024-11-202024-11-202024-11-202024-11-202024-11-202024-11-202024-11-202024-11-202024-11-202024-11-2020

Merkez Mahallesi Millet Caddesi No5 Araklı/Trabzon - 0 (462) 721 6761

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.